На финала победи Юго Юмбер Томаш Махач от Чехия, който е

...
На финала победи Юго Юмбер Томаш Махач от Чехия, който е
Коментари Харесай

Томаш Махач спечели титлата в Аделаида

На финала победи Юго Юмбер
Томаш Махач от Чехия, който е противник на Григор Димитров в първия кръг на идното Открито състезание на Австралия по тенис, завоюва купата на шампионата на твърда настилка от сериите АТП 250 в Аделаида с награден фонд 700 хиляди $.

Поставеният под номер 8 Махач надви над френския левичар Юго Юмбер с 6:4, 6:7(2), 6:2 за 2:25 часа.

25-годишният чех игра на трети край в кариерата си в Тура на АТП и взе втора титла след тази в Акапулко през предишния сезон. 

Махач преодоля пасив от 0:3 в първия сет, в който стигна до поврат след решителен пробив в деветия гейм. Той загуби втората част след тайбрек, само че в третата взе подаването на противника си два пъти и след 6:2 затвори срещата.

Също днес Якуб Меншик завоюва трофея на шампионата по тенис АТП 250 на твърди кортове в Окланд (Нова Зеландия). Това е първи път, когато двама чехи стават първенци в АТП в една и съща седмица, откогато Иван Лендъл и Томаш Шмид са го правили през 1982 година.
Източник: novsport.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР